6 vecí, nad ktorými sa zamyslieť pred kúpou tiny house 

  1. Domov
  2. Blog
  3. 6 vecí, nad ktorými sa zamyslieť pred kúpou tiny house 

Tiny house je celoročný mobilný dom na kolesách. Poskytuje praktický obytný priestor, v ktorom nájdu svoje miesto len veci potrebné pre vás život a šťastie. Prechod z iných foriem bývania, napríklad bytu či domu, môže byť na prvý pohľad náročný. Ak sa však patrične pripravíte, svoje rozhodnutie neoľutujete. 

1. Stanovte si priestorové požiadavky

Je rozdiel, či v tiny house bude žiť pár, jednotlivec, alebo rodinka s bábätkom. Všetky tieto riešenia sú možné, avšak je nevyhnutné sa na nich vopred pripraviť. Predovšetkým čo sa týka požiadaviek na veľkosť tiny house. Nezabudnite túto informáciu komunikovať ešte pred kúpou.

Dôležité tiež je, či budete tiny house používať iba na každodenný život, alebo aj na prácu. Tomu tiež musíte prispôsobiť svoje priestorové požiadavky. Kľúčovým aspektom tohto druhu bývania je udržateľnosť. Musíte si teda tiny house „nastaviť“ tak, aby ste v ňom dokázali fungovať dlhodobo aj do budúcnosti.

2. Základné funkcie

Tiny house ponúka všetko, čo k životu potrebujete. Kuchyňu, kúpeľňu, spálňu aj obývačku. Dispozície a veľkosti týchto miestností si však môžete (a mali by ste) prispôsobiť.

Radi a často varíte? Navrhnite si väčšiu kuchyňu. Pracujete z domu? Určite budete potrebovať vhodný stôl. Je pre vás dôležitý komfort? Určite sa nájde miesto aj pre pohodlné kreslo. 

Myslite na svoje potreby už vopred a jasne ich pretlmočte. My urobíme všetko pre to, aby sme vám vyšli v ústrety.

Nezabúdajte pri tom na to, že tiny house musí vyhovovať v prvom rade vám. Plánujte teda tak, aby ste boli šťastní vy.

3. Terasa pri dome? Bez problémov

Ak radi trávite čas v exteriéri, na záhradke či terase, máme pre vás dobrú správu. Tiny house nie je iba interiérovým riešením. Terasa pri dome teda môže byť súčasťou aj vášho minimalistického bývania. Nič vám teda nebude brániť užívať si čerstvý vzduch, prípadne grilovať s rodinou či blízkymi.

Pamätajte na to, tiny house je celoročný mobilný dom, využívať ho teda môžete nielen v teplých mesiacoch. Aj v zime či na jeseň padne terasa vhod, najmä keď sa chcete pokochať pohľadom na prírodu.

4. Svetlo je dôležité

Ďalším aspektom, na ktorý by ste pred kúpou tiny house mali myslieť je svetlo. Preferujete prírodné či umelé? Ak vám viac imponujú prirodzené lúče slnka, stavte na model s väčšími oknami. V noci však neostanete po tme. Naše modely tiny house sú vybavené dostatočným množstvom umelého osvetlenia, ktoré je však mimoriadne vkusné a nenápadne umiestnené.

5. Luxus a udržateľnosť spolu fungujú

Možno ste nadobudli presvedčenie, že pri bývaní v tiny house si musíte uprieť luxus. Nie je to však pravda. Áno, tiny house poskytuje menší obytný a úložný priestor, do ktorého sa vojde predovšetkým nevyhnutné. Ale to neznamená, že musíte žiť ako Sparťania. 

Dajte dôraz na kvalitu, nie kvantitu. Vyberte si hoci aj dizajnérske kusy nábytku a vybavenia. Používajte to, čo vám prináša šťastie a zároveň to potrebujete ku každodennému fungovaniu. Tiny house je s luxusom plne kompatibilný.

6. Úložný priestor

V neposlednom rade by ste nemali zabúdať na úložný priestor. Tiny house je kompaktné riešenie. To však neznamená, že v ňom nebudete môcť mať napríklad viac oblečenia, knihy alebo iné predmety. Musíte však myslieť prakticky. Ak takýchto predmetov máte naozaj veľa, je možné, že niektoré si v tiny house miesto nenájdu.

Aj napriek tomu je v tomto celoročnom mobilnom dome dostatok úložného priestoru. Stačí aplikovať filozofiu minimalizmu a nestane sa, že by ste niečo nemali kam dať, alebo by vám vznikol neporiadok.

Bude sa vám páčiť