Využite úložný priestor v tiny house na maximum

  1. Domov
  2. Blog
  3. Využite úložný priestor v tiny house na maximum

Tiny house je, nuž, tiny. Priestor v ňom je v porovnaní s klasickým rodinným domom či bytom menší a je teda na mieste využiť ho na maximum. Nemusíte sa vzdať všetkých svojich pozemských statkov, ostaňte bez obáv. Nechajte si iba to, čo naozaj potrebujete, prípadne to má pre vás vysokú sentimentálnu hodnotu. A vyžite úložný priestor čo najefektívnejšie.

Dnes vám poradíme, ako na to.

  1. Zbavte sa nepotrebných vecí

V konzumnom svete sa môže zdať normálne kupovať veci ako na bežiacom páse. Vedeli ste však, že viac ako 80% toho, čo si zaobstaráme, po 6 mesiacoch už nikdy nepoužijeme? 

Bežnou snahou ľudí pri sťahovaní sa do menšej domácnosti je pokus lepšie usporiadať veci, ktoré majú. To je však chybou. Najprv potrebujete znížiť počet položiek. Až potom usporiadajte to, čo zostalo.

Áno, niektoré veci musia pri sťahovaní sa do tiny house padnúť za obeť. Zamyslite sa však nad tým, či ich skutočne potrebujete. 

  1. Úložný priestor pod posteľou je vaším priateľom

Úložný priestor pod posteľou je v tiny house na nezaplatenie. Kľúčom k úspechu je udržiavať ho uprataný a čistý. To znamená bez prachu a špiny, nedržať v ňom žiadne zbytočnosti a určite žiadne špinavé oblečenie z posilňovne. Najlepšou stratégiou je uložiť veci pod posteľ do samostatných kontajnerov. Nielenže je tak priestor prehľadnejší, ale viete takto vyžiť naozaj každý centimeter štvorcový plochy.

  1. Používajte zakladače a stojany

Šikovné zakladače na papiere, pomôcky či iné drobné predmety nie sú iba výsadou kancelárií. Takzvaný stolový organizér je vybavený priehradkami, do ktorých môžete ľahko uložiť napríklad perá, spinky, nožnice, ale napríklad aj kľúče či iné potrebné drobné predmety.

  1. Úložný priestor v kúpeľni na maximum

Kúpeľňa v tiny house je menšia, než na akú ste možno zvyknutí z domov či bytov. Je preto nevyhnutné využiť priestor v nej čo najefektívnejšie. Núka sa napríklad miesto pod umývadlom alebo vertikálne na stene. Oboje môžete využiť na umiestnenie šikovnej skrinky. Umiestniť do nej môžete všetky uteráky a kozmetické či hygienické potreby. Na škodu nie sú tiež háčiky na stenu.

  1. Nielen pod posteľou je miesto

Úložný priestor pod posteľou je super, ale rovnakým spôsobom môžete využiť aj napríklad sedačku. A nielen ju. Čo takto priestor pod schodami? Nad vchodovými dverami?

Myslite vertikálne, nielen horizontálne. Prázdna stena je nevyužitý priestor. Od podlahy až po strop si priam pýta umiestnenie poličky. Ak si pritom dáte pozor na to, aby úložný priestor nezavadzal pri pohybe, alebo nepredstavoval bezpečnostné riziko, máte vyhraté.
Kreativite sa medze nekladú. Pri minimalistickej životnej filozofii, ktorá s bývaním v tiny house ide ruka v ruke, si musíte držať otvorenú myseľ. Pozrite sa na svoj priestor a naplno využite jeho potenciál.

Bude sa vám páčiť